Építkezzünk.
Először is felejtsük el az eddig megismert hálózatok felépítését és működésesét.
A mood szerverek “csak” a felhasználók közötti interakciót rögzítik illetve tárolják. Vagyis az eddig ismert mega adatfarmok helyett egy sokkal kisebb kapacitású vagyis kevésbé energia zabáló smart szerverekről beszélhetünk. Tényleg nem felejtve el azt az ős indokot, amiért maga az internet létrejött: “egyes részeinek megsemmisülése esetén is működőképes marad”. Ezt mintha mára elfelejtették volna a világunkat CO2-dal elárasztó szerver farmok, a Mega-adattároló központok.
Elnagyolt felépítése a következő lehetne:
- Jóváhagyásos wifi pontok (vagy annak megfelelő modernebb változatai) azaz a partner routerek közelségében történt interakciók adatai
- Moodboardok közelségében történt interakció adatok illetve (mobil-moodboard illetve közelségében történt mobil-mobil interakció)
- Háttértárolóval szerelt moodboardok megosztás adatai ad-hoc tartalom és interakció adatok
- Jóváhagyásos felhasználói mobil moodboardok illetve más mobilokkal történő interakció adatok
Természetesen ezen kívül vagy inkább ezen felül maga a felhasználó mobil is jóváhagyásos ad-hoc tartalom és interakció mikro-szerver. Ahogy az is természetes, hogy a kiértékelő algoritmusok függvényében szponzorált tartalom “vetíthető” az annak megfelelő moodbordra. Ideális tartozéka továbbá a Mood hálózatnak az itt említett személyes off-online Cloud. Hangsúlyozza a következőket: identitás megadás, felfedés csakis a felhasználók között történhet meg a szükséges hitelesíthető interakciók eredményeként.
Adatvédelemmel tehát nincs gond, mert személyes adatokat a hálózat nem rögzít. Hogyan is rögzítene, amikor ilyen adatra használatának egyik pillanatában sincs szükség.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése